08 [DEC 18] SPORT Buzau
Sâmbătă, 08 decembrie 2018

Trofeul Buzaul Sportiv, ziua a 2-a/ Ultimele rezultate şi clasamentele finale + Sferturi inedite!

Mihai Baltag alte articole de Mihai Baltag
0 voturi 1887 vizualizari 0 comentarii mihai.baltag@sansabuzoiana.ro

Meciuri spectaculoase, cu multe goluri, emoţii, bucurii şi dezamăgiri şi în ziua a 2-a a Trofeului Buzăul Sportiv – ediţia a 7-a de iarnă. Au fost ultimele partide din grupe, dueluri care au stabilit cele 8 sfert-finaliste, primele 4 clasate din fiecare din cele două grupe la cele două categorii de vîrstă, 2007-2008 şi, respectiv 2010-2011. La 2007-2008, Zimbru Chişinău 2 - singura echipă cu punctaj maxim în faza grupelor din tot turneul! – şi Petrolul Ploieşti şi-au împărţit supremaţia în cele două grupe, în timp ce la 2010-2011, cea de-a doua zi a fost şi cea a derby-urilor pentru primul loc. În Grupa A, Petrolul s-a impus în faţa LPS 2, într-un meci care a fost şi un duel de la distanţă între Rareş Ilie şi Iannis Călăraşu pentru titlul de golgeter, ambii încheind grupa cu acelaşi număr de goluri, 15. În Grupa B, Kinder Brăila şi Viitorul Buzău au remizat într-un joc disputat cu garda jos, 5-5, remiza fiindu-le suficientă micilor brăileni pentru a încheia grupa pe primul loc. 

Sferturi inedite

Duminică, în ultima zi a competiţiei, încep meciurile eliminatorii! Se anunţă confruntări şi mai şi în sferturile de finală, unde, la 2007-2008, “zimbrii” din Chişinău vor sta faţă în faţă pentru un loc în semifinale şi la fel se va întîmpla şi la 2010-2011, unde LPS-urile, 1 şi 2, vor lupta pentru un loc în careul de aşi! Mai mult, două dueluri se vor repeta la cele două categorii, Petrolul Ploieşti – Metalul Buzău şi Viitorul Buzău – Victoria Tulcea! La 2007-2008, toate meciurile din fazele eliminatorii au loc doar la Galactic, în timp ce la 2010-2011 laureatele se vor desemna în Sala LPS. Festivitatea de premiere va fi comună, de la 16.30, la Galactic. 

CATEGORIA 2007-2008

Grupa A – TEREN GALACTIC
Zimbru Chişinău (verde) – Metalul Buzău 2-1
Galactic Buzău – CSM Focşani 2-8
SCM Buzău – Luceafărul Chiojdu 9-0
CSM Focşani – Zimbru Chişinău (verde) 1-4
Galactic Buzău – Luceafărul Chiojdu 3-7
Victoria Tulcea – SCM Buzău 3-1
Zimbru Chişinău (verde) – Luceafărul Chiojdu 13-0
Metalul Buzău – CSM Focşani 1-0
Galactic Buzău – Victoria Tulcea 0-9
Luceafărul Chiojdu – Metalul Buzău 0-1
Zimbru Chişinău verde – SCM Buzău 7-1
Zimbru Chişinău (verde) – Victoria Tulcea 4-2

CLASAMENT FINAL

1.ZIMBRU CHIŞINĂU 2 (verde) 18 p.
2.VICTORIA TULCEA 15 p.
3.SCM BUZĂU 12 p.
4.METALUL BUZĂU 9 p.
5.CSM Focşani 3 p.
6.Luceafărul Chiojdu 3 p.
7.Galactic Buzău 3 p.


Grupa B – TEREN CALCETTO
New Tempo Bucureşti – Luceafărul Noua Generaţie 0-7
Zimbru Chişinău 1 – Petrolul Ploieşti 1-4
Petrolul Ploieşti – New Tempo Bucureşti 5-1
Luceafărul Noua Generaţie – Zimbru Chişinău 1 4-4 (0-1 d.p.)
AXA Ploieşti – Viitorul Buzău 1-7
New Tempo Bucureşti – Luceafărul Noua Generaţie 1-3
Viitorul Mizil – Petrolul Ploieşti 3-2
Zimbru Chişinău 1 – AXA Ploieşti 6-1
Luceafărul Noua Generaţie – Viitorul Mizil 2-1
Zimbru Chişinău 1 – Viitorul Buzău 0-2
New Tempo Bucureşti – AXA Ploieşti 2-0

CLASAMENT FINAL 

1.PETROLUL PLOIEŞTI 15 p.
2.VIITORUL MIZIL 12 p.
3.VIITORUL BUZĂU 12 p.
4.ZIMBRU CHIŞINĂU 1 11 p.
5.Luceafărul Noua Generaţie 10 p.
6.New Tempo Bucureşti 3 p.
7.AXA Ploieşti 0 p.

SFERTURI DE FINALĂ (TEREN GALACTIC)

DUMINICĂ, 9 DECEMBRIE:

09.00: SF 1: ZIMBRU CHIŞINĂU 2 – ZIMBRU CHIŞINĂU 1

09.50: SF 2: VICTORIA TULCEA – VIITORUL BUZĂU

10.40: SF 3: PETROLUL PLOIEŞTI – METALUL BUZĂU

11.30: SF 4: VIITORUL MIZIL – SCM BUZĂU

SEMIFINALE

12.20: SEMI 1: SFERT 1 – SFERT 2

13.10: SEMI 2: SFERT 3 – SFERT 4

FINALA MICĂ – ORA 14.00

FINALA MARE – ORA 15.00



CATEGORIA 2010-2011 

Grupa A – SALA LPS
LPS Buzău 2 – Victoria Tulcea 8-2
LPS Buzău 2 – Luceafărul Noua Generaţie 6-0
SCM Buzău – Victoria Tulcea 0-3
Petrolul Ploieşti – Luceafărul Noua Generaţie 12-1
Petrolul Ploieşti – LPS Buzău 2 7-2
SCM Buzău – Luceafărul Noua Generaţie 3-2

CLASAMENT FINAL

1.PETROLUL PLOIEŞTI 9 p.
2.LPS BUZĂU 2 9 p.
3.VICTORIA TULCEA 6 p.
4.SCM BUZĂU 6 p.
5.Luceafărul Noua Generaţie 0 p.

Grupa B – SALA LPS 
LPS Buzău 1 – Metalul Buzău 4-3
Galactic Buzău – Kinder Brăila 1-4
Viitorul Buzău – Metalul Buzău 3-5
LPS 1 Buzău – Kinder Brăila 3-5
Galactic Buzău – LPS 1 Buzău 1-3
Viitorul Buzău – Kinder Brăila 5-5

CLASAMENT FINAL

1.KINDER BRĂILA 10 p.
2.VIITORUL BUZĂU 7 p.
3.LPS BUZĂU 1 6 p.
4.METALUL BUZĂU 6 p.
5.Galactic Buzău 0 p.   


SFERTURI DE FINALĂ (SALA LPS)

DUMINICĂ, 9 DECEMBRIE:

09.00: SF 1: PETROLUL PLOIEŞTI – METALUL BUZĂU

09.50: SF 2: LPS BUZĂU 2 – LPS BUZĂU 1

10.40: SF 3: KINDER BRĂILA – SCM BUZĂU

11.30: SF 4: VIITORUL BUZĂU – VICTORIA TULCEA

SEMIFINALE

12.20: SEMI 1: SFERT 1 – SFERT 2

13.10: SEMI 2: SFERT 3 – SFERT 4

FINALA MICĂ – ORA 14.00

FINALA MARE – ORA 15.00

16.30: FESTIVITATEA DE PREMIERE COMUNĂ, LA AMBELE CATEGORII DE VÎRSTĂ, LA TEREN GALACTIC!



Etichete: Buzaul |  clasamentele |  finale |  inedite |  rezultate |  Sferturi |  Sportiv |  Trofeul |  Ultimele
Voteaza articolul: bun: 0  |  slab: 0   0

Comentarii

Nu exista nici un comentariu adaugat


Ultima ora

Presedinte
Ion CRISTOIU
Director general
Vlad PUFU