Sâmbătă, 07 octombrie 2017

Metalul a urcat pe locul 2!

Mihai Baltag alte articole de Mihai Baltag
1 vot 836 vizualizari 0 comentarii mihai.baltag@sansabuzoiana.ro

Campioana a ajuns la 7 partide fără înfrîngere în campionat, reuşind în această după-amiază, pe terenul sintetic din Crîng, o nouă victorie.Metalul s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0) în faţa Agricolei Borcea, goluri marcate de Daniel Ion "Duţu" în minutul 70 şi Cătălin Bardaş, în minutul 76, în condiţiile în care a evoluat încă din minutul 9 în inferioritate numerică, mijlocaşul Marian Manea fiind eliminat foarte uşor pentru un fault considerat de centralul Adrian Pal în postură de ultim apărător. Cu acest nou succes, elevii lui Vali Stan au urcat pe locul 2 în clasament, aflîndu-se la numai 2 puncte de Progresul Spartac Bucureşti care, tot în această după-amiază, a dat de pămînt, 7-0, cu Farul Constanţa, pe propriul teren! Amănunte de la partida Metalului, în ediţia print a Şansei Buzoiene de luni, 9 octombrie.

Etichete: locul |  Metalul |  urcat
Voteaza articolul: bun: 1  |  slab: 0   1